تعریف دوره‌‌های ما

تعریف دوره های ما

 

دوره‌های آموزشی دیالوگ در دو مرحله تعریف شده اند: دوره‌های پایه و دوره‌های تخصصی

 

دوره های پایه: بسته به وضعیت زبانی  زبان آموز به یکی از دو شیوه زیر برگزار می‌شوند.

دوره‌های  IC:Inductive Courses

دوره‌های Deductive courses

دوره های تخصصی آیلتس نیز در دو مرحله  برگزار میشود:

دوره A:استراتژی و تکنیک

دوره B: تکلیف و تمرین

 

 

.1 دوره های پایه : توانایی جمله‌سازی  درست Accurate)) و روان (Fluent)با شیوه ای بسیار اصولی و مرحله به مرحله به صورت Speaking  برای زبان اموز ساخته میشود ,که این خود به دو شیوه Inductive  وDeductive  طراحی شده است،که بسته به وضعیت توانایی زبان آموز در گفتار و نوشتار ( Speaking وWriting) که طی یک آزمون تعیین سطح 20 دقیقه ای مشخص میشود، یکی از این دو شیوه برای وی انتخاب  شده و جلسات برگزار خواهند شد.

 

دوره های  :Inductive این دوره ها بر آن دسته از زبان آموزانیست که دانش گرامر و لغت کافی ،و توانایی  جمله سازی برای جواب دادن به سوال در Speaking وWriting دارند، اما جملاتشان غلط گرامری دارد،غلط لغوی دارد ، و یا سطح لغت و گرامر مورد استفاده شان پایین تر از آنی است که بتوانند نمره مطلوب  آیلتس خود را کسب کنند. در این دوره ها جلسات به سوال و جواب میگذرد ، مدرس سوالات هدفدار آیلتسی از زبان اموز میپرسد، سوالاتی که برای جواب دادن به انها نیاز به استفاده از نکاتی باشد که وی باید برای کسب نمره مورد نظر بیاموزد، استاد به جملاتی که زبان آموز با دانش موجود خود در جواب میسازد گوش میدهد،غلط های موجود را عنوان میکند،فرم درست را معرفی کرده برای وی توضیح داده ، واصطلاحات و نکته های مفید در راستای کسب نمره آیلتس را نیز آموزش میدهد! طی این سوال و جواب هاست که  استاد 6 گرامر اصلی را به صورت کاملا کاربردی و اصولی  با مثال های کاملا کاربردی در راستای  Speaking و Writing  آیلتس به زبان آموز می آموزد. طی این دوره ها زبان آموز در مدتی نسبتا کوتاه پیشرفت قابل توجهی در توانایی توید زبان کسب کرده،و سطح دانش انگلیسی عمومی وی  نیز رشد چشم گیری میکند.

 

دوره های Deductive:این دوره ها برای آن دسته از زبان آموزانیست  که توانایی جمله سازی برای جواب دادن به سوالات به صورت کتبی یا شفاهی ندارند،از آنجا که لغت وگرامر کاربردی کافی نمیدانند.در این دوره ها ابتدا 6 گرامر اصلی به صورت 100 درصد کاربردی با مثال های ملموس و مرتبط به آیلتس آموزش داده میشوند،که از طریق این مثال ها دایره لغات وی نیز  بسیار گسترده تر خواهد شد. بعد از اتمام این دوره ، زبان اموز توانایی جمله سازی و درک مطلب قابل توجهی کسب میکند.

 

.2 دوره های تخصصی آیلتس: بعد از گذراندن دوره پایه ،وی وارد دوره  تخصصی خواهد شد  که در دو مرحله زیر طراحی شده اند:

 

A.دوره  S&T :(استراتژی و تکنیک ):

 که شامل دو قسمت میشوند  :10 تکنیک paraphrasing   وتکنیک های 4skills  .

که بعد از اموزش مرحله به مرحله و دقیق هر کدام ،و انجام چندین نمونه در حضورزبان اموز، طی چندین جلسه  نظارت مستقیم بر عملکرد او اطمینن حاصل میشود که وی شیوه درست تمرین کردن ،انجام تکلیف در منزل ،و یادگیری لغات را اموخته است .از آنجا که درصد قابل توجهی از احتمال موفقیت زبان آموز در کسب نمره ،یادگیری شیوه درست تمرین کردن در منزل است .بعد از طی دوره استراتژی و تکنیک که معمولا بین 5-10 جلسه است ،دوره تمرین و تکلیف آغاز میشود.

 

.Bدوره   )A&Pتمرین و تکلیف):

در این دوره زبان آموز تکنیک ها ،استراتژی ها ،و شیوه تمرین کردن و انجام تکالیف هدفمند را اموخته و از میزان و نوع تاثیر گذاری آنها در مهارت سازی هر کدام کاملا مطلع است ،بنابراین انتقال بخش تمرین و تکلیف به منزل بدون حضور استاد   safeاست،در این دوره ها برای زبان اموز از هر 4 skillتکالیف منسجم ،با حجم ،و شیوه دقیق و هدفمند تععین شده و او بعد ازانجام انها در وقت شخضی خود ،سر کلاس با استاد حاضر شده و بر نتیجه تکالیف او به شیوه inductive کار میشود:اشکالات او در speaking و writing گرفته شده و مطالب لازمه اعم از لغت و گرامر به او آموخته میشود.و اشتباهات او در listening و reading گرفته شده و شیوه درست به او آموزش داده میشود.

محبوب‌ترین مقالات

follow Us