تفاوت کلاس عمومی و تخصصی آیلتس چیست؟

اولا که کلاس عمومی آیلتس را با کلاس گروهی آیلتس اشتباه نگیرید،...

تفاوت کلاس عمومی و تخصصی آیلتس چیست؟

تفاوت کلاس عمومی آیلتس با کلاس تخصصی آیلتس چیست؟

 

اولا که کلاس عمومی آیلتس را با کلاس گروهی آیلتس اشتباه نگیرید، کلاس عمومی آیلتس کلاسی است که موسساتی برگزار میکنند که کلاس های انگلیسی عمومی  (General English) مثل کلاس های مکالمه ،Free Discussion ، کلاس های کودک و نوجوان برگزار میکنند، با کتاب هایی که برای دوره های طولانی مدت آشنایی کلی وعمومی با زبان آنگلیسی طراحی شده اند،که به آنها  Course Book  میگویند مثلAmerican English File, English Result , ،وHeadway.که در این دوره ها معلم کلاس فقط انگلیسی عمومی  و کلی میداند و تنها روش تدریسی که بلد است دنبال کردن پشت سرهم همه تمرین ها و قسمت های کتاب است! در این حالت موسسه برای اضافه کردن درآمد خود ،با توجه به اینکه کلاس های آیلتس چون تخصصی هستند طبیعتا کلاس های گران قیمت تری هستند ،چند کلاس آیلتس هم در کنار کلاس های عمومی خود برگزار میکنند،و این کلاس ها را با همان متد درس دادن و خواندن دانه به دانه  تمام قسمت های کتاب سر کلاس برگزار کرده ،و از همان معلم های عمومی غیر متخصص استفاده میکند! اما موسسات تخصصی آیلتس موسساتی هستند که تخصص انها تدریس آیلتس است ،که دنیای کاملا متفاوتی با دنیای انگلیسی عمومی دارد ،تقریبا میتوان گفت هیچ وجه مشترکی بین یک کلاس انگلیسی عمومی و کلاس آیلتس نباید باشد!خوب تفاوت ها در چیست ؟

 

1. تفاوت مطالبی که تدریس میشوند در کلاس تخصصی ایلتس با کلاس عمومی آیلتس:در کلاس آیلتس باید  در درجه اول به شما گفته شود که برای موفقیت در آزمون آیلتس باید چه جور مهارت هایی داشته باشید که ،که از ان به بعد ،هر کلمه ،هر قطعه گرامر، وهر نکته ای که یاد میگیرید، هدفمند باشد، و بدانید قراراست دقیقا کجا و چگونه در آزمون آیلتس از آن استفاده کنید که برایتان نمره بیاورد و یا نمره از دست ندهید! به عبارت دیگر یک استاد متخصص آیلتس ابتدا ذهن شما را قفسه بندی میکند ،و بعد در آن مطالبی را وارد میکند که شما در آیلتس به آن احتیاج دارید ،که هر مطلبی که شما برای آموختن آن ازوقت،هزینه و انرژی تان سرمایه گذاری کرده اید ،برایتان بازدهی مستقیم در نمره تان داشته باشد! و سپس  آگاه از اینکه دقیقا هر مطلب چه فایده ای برای شما در سر جلسه امتحان خواهد داشت ،آنها را ،فقط آنها را،و همه آنها را به شما می آموزد!

 

2. تفاوت برنامه ریزی کلاس آیلتس با کلاس عمومی: یک موسسه متخصص در آیلتس،که تیم اساتید متخصص در آیلتس به کار میگیرد میداند که چه مطالبی برای عملکرد قوی در آزمون کلیدی است و حکم زیرساخت دارد و کدام پیش نیاز کدام یک است ،او میداند که برای شکل گرفتن مهارت ها به صورت  کاربردی، داوطلب آیلتس باید  دقیقا چقدر و چگونه تمرین کند ،و از همه مهم تر میداند کدام موارد حتما باید به زبان آموز تدریس شده و او خود با self-study  نمیتواند مهارت لازم را به دست اورد و گیج و سردرگم خواهد شد ،و کدام مطالب نیازی به تدریس سر کلاس ندارد و شاگرد از self-study بهره اموزشی بیشتری میبرد !وفقط آنچه نیاز به اموزش دارد را مرحله به مرحله  با روش دسته بندی شده می آموزد،و هرآنچه داوطلب میتواند خود تمرین کند از وقت گران قیمت کلاس خصوصی آیلتس برای آن نمیگذارد.اما همانطور که در بالا اشاره شد ،با موسسه و معلم عمومی که کلاس آیلتس هم برگزار میکند ،مطالب پراکنده،بدون برنامه ریزی هدفمند ، براساس الگوی کلاس های عمومی ،و با روش تدریس بی هدف،کند و در نهایت بی بازدهی است !

 

 

3. . تفاوت در استاد آیلتس با معلم General English   :مثل تفاوت دکتر متخصص با دکتر عمومی است ،استاد آیلتس باید گرامر و لغت بسیار گسترده تر،وتخصصی تر، آنچه به طور خاص در آیلتس برای شما نمره آور است بداند،باید شناخت و توانایی ساختن آن دسته از مهارت ها که شما در آیلتس به آن احتیاج دارید داشته باشد ،وفقط روی انها تمرکز کند،باید تجربه اینکه چه روشی روی داوطلب آیلتس ،وزبان آموز ایرانی جواب میدهد و چه روشی فقط وقت او را تلف میکند را داشته باشد ،و به طور خلاصه باید تخصص وتجربه  آیلتس داشته اشد ،وگرنه وقت ،پول،انرژی ،و حوصله محدود شما سخت به هدر خواهد رفت!

 

 

 


تاریخ انتشار: 18 آذر 1396