دوره فشرده آیلتس بگذرانم یا دوره عادی؟

داوطلبین آیلتس از نظر زمانی به دو دسته تقسیم میشوند :آنها که Deadline دارند ....

دوره فشرده آیلتس بگذرانم یا دوره عادی؟

دوره فشرده آیلتس بگذرانم یا دوره عادی؟
 
داوطلبین آیلتس از نظر زمانی به دو دسته تقسیم میشوند :آنها که Deadline  دارند (حتما باید تا قبل از تاریخ خاصی نمره آیلتس شان برای  فرستادن به دانشگاهی یا سازمانی آماده باشد) و آنهایی که Deadline  ندارند!
 
آنهایی که  Deadline دارند و این Deadline  کمتر از 4 ماه است باید حتما دوره فشرده بگذراند ،چون طبیعتا وقت چندانی ندارند ،اما آنهایی که  Deadline دارند اما Deadline شان از 6 ماه به بالاست و یا اصلا Deadline  وعجله ای ندارند ،این گزینه را دارند که در دوره های فشرده و یا دوره های عادی شرکت کنند ،اما از آنجایی که بحث هزینه مالی کلاس های گران قیمت آیلتس وجود دارد ،وهمچنین بحث زندگی پرمشغله شهروند مدرن ،عمدتا داوطلبین تمایل به گذراندن کلاس های فشرده دارند ،با این امید که اصل مطالب و تکنیک های کلیدی را بیاموزند و بقیه را :"خودم بخونم!" اما در عین حال مطمئن نیستند که آیا بدین ترتیب مطالب ،تکنیک ها و نکاتی که در دوره های فشرده می آموزند ،کامل و کافی است یا خیر، و نمیدانند که آیا با شرکت در دوره های فشرده قسمتی از آموزش های لازم و تعیین کننده را از دست خواهند داد یا خیر! خوب، جواب این سوال ثابت نبوده و کاملا بستگی به یک فاکتور خاص دارد!
 
مطالبی که باید به داوطلب آیلتس تدریس شود،نوع و حجم تمرین هایی که باید برای رسیدن به نمره ای خاص انجام دهد ،و مهارت هایی که باید در او ساخته شود مشخص و ثابت اند ! اما اولااینکه اصلا این مفاد و مقدارها دقیقا چه هستند ، و ثانیا اینکه همین مطالب و حجم های مشخص چطور با توجه به زمان موجود فشرده سازی شوند طوری که ناقص نشوند، موارد و مهارت های کلیدی،تعیین کننده و تاثیر گذار حذف نشده وقربانی کوتاه و فشرده بودن دوره نشوند،نیاز به تخصص و تجربه موسسه ،استاد مشاور و مدرسش درچکیده سازی اصولی دارد،و به  طراحی دقیق و فکرشده دوره فشرده ، بهینه سازی آن طی تجربه چند ساله ،و پیاده سازی موفقیت آمیز آن توسط مدرس بستگی مستقیم دارد!
 
بنابراین جواب ما به این سوال این است ،دوره های فشرده دوره های مفید تر و بهینه ای هستند ،در صورتی که موسسه و اساتیدش کار خود را بلد بوده و در برگزاری دوره های فشرده تخصص داشته باشند! حال می پرسید:" خوب من از کجا اینو بفهمم که موسسه واقعا تخصص داره یا نه؟ همه شون مدعی اند که این تخصص رو دارند دیگه! :برای دریافت جواب این سوال مقاله : "چطور در 2 جلسه اول بفهمم روش تدریس مورد استفاده موسسه خوب است یا نه؟" را بخوانید!  


تاریخ انتشار: 18 آذر 1396