از کجا بفهمم که چه استاد آیلتسی خوب است ؟

استاد آیلتس خوب سه خصوصیت دارد 1.تخصص 2.تجربه 3.درستکاری......

 از کجا بفهمم که چه استاد آیلتسی خوب است ؟

 از کجا بفهمم که چه استاد آیلتسی خوب است ؟
 
استاد آیلتس خوب سه خصوصیت دارد 1.تخصص 2.تجربه 3.درستکاری.
که برای شناسایی هرکدام از این 3 خصوصیت سه را ساده وجود دارد!
 
1.تخصص آیلتس داشتن:بسیاری از معلم های زبان کلاس های مکالمه عمومی این روزها بدون هیچ تخصص آیلتسی شروع به تدریس کلاس های آیلتس میکنند!
یک معلم متخصص آیلتس باید:
 1.1: جزییات آزمون آیلتس رابشناسد.ملاکهای نمره دهی آیلتس چیست،ودرچه چیزهایی باید مهارت پیداکنید تا کوچک ترین کلمه یا گرامری که می آموزید هدفمند شده ودر راستای کسب نمره برای شمااستفاده شود.
 
1.2:  معلومات و سواد خوبی داشته باشد:داشتن دانش گسترده و تخصصی از گونه های گرامری متنوع و پیشرفته ،ولغت و شیوه جمله سازی Native
1.3:  توانایی تدریس و انتقال معلومات تخصصی آیلتس خود را به شاگرد داشته باشد،به قول معروف :"درس دادن بلد باشد!"که یعنی:
  A.توانایی  تشخیص اشکالات تکرار شونده و نمره بر زبان آموز و توانایی رفع انها
 B.توانایی  تشخیص نقاط قوت زبان اموز و تشویق او برای شکل دهی اعتماد به نفس در او ،که اهمیت به سزایی در عملکرد او در سر جلسه امتحان دارد
C. همچنین تشخیص نقاط ضعف او و تشخیص و اعمال بهترین شیوه برطرف کردن آنها
 
 
شیوه شناسایی این 3 مورد:
یک معلم متخصص از دقیقه اول جلسه اول، کلاس را هدفمند آغاز میکند، جلسه اول به شما نمیگوید که فلان کتاب را باز کنید و سر تمرین اول بروید و یا متنی را سر کلاس بنویسید، جلسه اول:
 

  1. به شما توضیح میدهد که برای موفقیت در آیلتس به چه مهارت هایی نیاز دارید.(آزمون آیلتس را خوب میشناسد)
  2. حداقل یک نمونه از آنها را  بدون رجوع به کتاب به شما درس میدهد،و نکات ریز، میزان تعیین کنندگی و نمره آوری، و شیوه استفاه از آن را در یک نمونه سوال آیلتس برای شما توضیح میدهد. (باسواد بودن)
  3. و از شما میخواهد یک نمونه انجم دهید تا ببیند که شما مطلب را آموخته و میتوانید استفاده کنید یا خیر! (توانایی انتقال مطلب به زبان آموز)
 
برای تشخیص تخصص استاد آیلتس ازاو بپرسید:
  1. برای Speaking  ام چه مهارت های باید داشته باشم؟ برای Reading  ام چطور؟
  2. میشه یک نمونه بهم درس بدین؟
3.
 
  1. .تجربه آیلتس داشتن:یک استاد خوب در زمینه تدریس آیلتس تجربه چندین ساله دارد،میداند چه دسته مطالبی عملا به درد  داوطلب آیلتس خورده است، میداند کدام شیوه آموزش از همه بهتر روی زبان آموز فارسی زبان جواب میدهد ،ومیداند اشکالات تکرارشونده زبان آموزان کدامند ،و بهترین شیوه اصلاح آن را در تمرین خارج و داخل کلاس به تجربه آموخته است ! بنابراین یک برنامه ریزی مشخص و منسجم دارد.
 
برای تشخیص تجربه استاد خود از او  بپرسید:
1.برای تقویت مListening  ام دقیقا چه کارباید کنم؟
2.درباره یک مشکلی که همیشه با زبان داشته اید از اومشورت و راه حل بخواهید !
3.از او بخواهید که یک برنامه ریزی دقیق به شما بدهد! که دقیقا چه مطالبی با چه ترتیبی تدریس،تمرین و رفع اشکال خواهد شد!
 
  1. .درستکار بودن: یک استاد خوب آیلتس  توانایی و تجربه لازم را دارد که  تشخیص دهد کدام  دسته از مطالب نه تنها نیاز به هدر کردن وقت گران قیمت زبان آموز برای تدریس توسط معلم خصوصی آیلتس در کلاس خصوصی آیلتس ندارد ،بلکه زبان اموز از Self-Study بهره اموزشی بیشتری میبرد، و کدام  دسته از مطالب به هیچ عنوان نباید بدون حضور معلم متخصص آیلتس ،انجام شده و تمرین شود، ازآنجایی که زبان اموز خود هنوز توانایی تشخیص فرم غلط را ندارد ،و تکرار و تمرین مکرر باعث تثبیت شدن فرم غلط در ذهن او شده ،و به این ترتیب یادگیری فرم غلط اتفاق می افتد. و همچنین درستکاری و دلسوزی لازم را  برای اطلاع رسانی کامل و به موقع به او، معرفی بهترین شیوه و منابع و تکالیف برای تمرین در وقت شخصی خود زبان اموز نه سر کلاس خصوصی ، اختصاص انرژی و دلسوزی کافی برای رفع  اشکالات زبان آموز،و دریغ نکردن از راهنمایی های درست و مفید،و به موقع به او را دارد.

 
برای تشخیص اینکه معلم درستکار است یا نه؟
1.دقت کنید که بیشتر تکلیف منزل به شما میدهد یا تکالیف را سرکلاس انجام میدهید در حالی که او به کارهای شخصی خودش میپردازد.
2.دقت کنید که وقتی اشتباه میکنید هر دفعه شما را تصحیح میکند یا بعد از چند بار دیگر اشتباهات را تذکر نمیدهد.
3.دقت کنید که وقتی سوال زیاد میپرسید ناراحت و عصبانی میشود و جواب درست نمیدهد ،یا از سوال های شما استقبال کرده وبا انرژی و صبوری برایتان توضیح میدهد تا مشکل تان برطرف شود و بتوانید خود فرم درست را استفاده کنید.
 
 


تاریخ انتشار: 18 آذر 1396